Świetlica szkolna jest czynna w godzinach 6:30-17.00.

Wychowawcy: Magdalena Brągiel, Małgorzata Florczak, Sylwia Kędzior, Julita Kudroń.

Wszystkie działania podjęte w świetlicy szkolnej mają na celu zapewnienie uczniom bezpłatnej, zorganizowanej opieki wychowawczej i zagospodarowanie im czasu wolnego od zajęć dydaktycznych. Świetlica realizuje swoje zadania wg rocznego planu pracy opiekuńczo-wychowawczej.

Wszystkie zajęcia prowadzone są zgodnie z realizowanym w danym czasie tematem. I tak na przykład w listopadzie bawimy się  na Zabawie Andrzejkowej oraz poznajemy tradycje związane w tym okresie  z wróżbami, w grudniu przygotowujemy się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz uczymy się kolęd, a w styczniu wykonujemy portret babci i dziadka.

Każdy dzień spędzony w świetlicy ma inny charakter działań. W poniedziałki dużo rozmawiamy na temat realizowanych tematów oraz na temat bezpieczeństwa, wtorki i czwartki przeznaczone są na wykonywanie prac plastycznych, środy - są czasem spędzonym z książką, a w piątki popołudniami nasza sala zamienia się w salę kinową.

Podczas pobytu w świetlicy szkolnej nie ma czasu na nudę. Każdy uczeń może skorzystać z dodatkowych zajęć, rozwijając przez to swoje zainteresowania oraz doskonaląc swoje umiejętności. Mamy do zaoferowania:

• "Wyginam śmiało ciało", czyli gimnastyka dla najmłodszych - zajęcia odbywają w każdy piątek o godzinie 13.30 - 14.15 pod czujnym okiem Magdaleny Brągiel.

• Zespół Tańca Nowoczesnego "Trzynastka" prowadzony przez Małgorzatę Florczak

• poniedziałek godz. 13.30-14.15 - gr. I

• czwartek godz. 13.30 - 14.15 - gr. II

• czwartek godz. 15.05 - 15.50 - gr. IV (kl. 7)

• piątek godz. 13.30 - 14.15 - gr. III (kl.4-6)

• Hip-hop'owy zawrót głowy, czyli zajęcia taneczne street dance - odbywają się w poniedziałki w godz. 14.15-15.05; prowadzący: Małgorzata Florczak.

• Język hiszpański dla najmłodszych - zajęcia odbywają się w środy o godzinie 13.30 - 14.15, prowadzący: Sylwia Kędzior.

• "Świat wokół mnie" - zajęcia przyrodnicze w formie zabaw i quizów, które odbywają się we wtorki w godz. 13.30 - 14.15, prowadzący: Julita Kudroń.

W roku szkolnym 2017/2018 zostały zaplanowane następujące imprezy zorganizowane przez wychowawców świetlicy:

• Zabawa Andrzejkowa oraz Wieczór wróżb - listopad

• Szkolny Konkurs Plastyczny "Rozmaitości Świąteczne - Boże Narodzenie" - grudzień

• Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci - grudzień

• IV Świetlicowy Turniej          Warcabowy - styczeń

• Pokaz Pierwszej Pomocy - styczeń

• Szkolny Konkurs Plastyczny "Rozmaitości Świąteczne - Wielkanoc" - marzec

• Charytatywny Kiermasz Wielkanocny na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci - marzec

• III Szkolny Turniej Tańca - kwiecień

• Akcja "Bezpieczne wakacje" - czerwiec