„Skrzynia Władcy Piorunów” - spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem

29 października odbyło się spotkanie uczniów klasy 5b z pisarzem i podróżnikiem Marcinem Koziołem, autorem książek z serii „Detektywi na kółkach”, współautorem serii „Stajnia pod tęczą", którą napisał razem z Katarzyną Dowbor.

Jest on także twórcą serii podróżniczej „Wombat Maksymilian”, wyróżnionej nagrodą Magellana dla najlepszej książki podróżniczej dla dzieci roku 2016.
Podczas multimedialnej lekcji, dzieci poznały bohaterów książek z serii „Detektywi na kółkach” – lektury „Skrzynia Władcy Piorunów” oraz „Tajemnicy przeklętej harfy” – Julkę, psa Spajka oraz Toma, a także postać Nikoli Tesli, nazywanego też „Władcą Piorunów”, wynalazcy m.in. taniej energii elektrycznej, którego losy splatają się właśnie z przygodami bohaterów tychże książek.
Pan Marcin wraz z pomocą uczniów przeprowadził eksperyment wykorzystując kulę plazmową Tesli.
Po tak energetyzującym spotkaniu uczniowie ustawili się po pamiątkowe autografy.