„Noc Pamięci”

Mając na uwadze uroczyste obchody 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie naszej szkoły 10 listopada aktywnie włączyli się w przygotowywane obchody, tak by w szczególny sposób upowszechnić wiedzę historyczną o wydarzeniach i miejscach związanych z odzyskaniem niepodległości na poziomie regionalnym i lokalnym.

Zaangażowaliśmy się w „Noc Pamięci”, która odbyła się 10 listopada o godzinie 19.00 przy 19. pomnikach w Rzeszowie. Kulminacją tego wydarzenia było wspólne spotkanie się
o godzinie 19.30 na Rynku w Rzeszowie przy Pomniku Tadeusza Kościuszki, gdzie odbyło się uroczyste złożenie wieńca, Apel Pamięci i salwa honorowa. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy z klasy 7a.

Poza wspomnieniami zachęcano również do aktywnego udziału w wydarzeniach 11 listopada, a w szczególności do inicjatywy odśpiewania „Hymnu dla Niepodległej”, który w całej Polsce zabrzmi w samo południe.

Życzymy wszystkim radosnego świętowania!