III SZKOLNY KONKURS POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

Dnia 13 listopada 2018 roku odbył się III SZKOLNY KONKURS POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ.

Przed widownią i jury w składzie: p. Klaudia Mikołajczyk, p. Jadwiga Fuglewicz oraz p. Małgorzata Florczak zaprezentowało się łącznie 28 uczniów z klas I – IV oraz 29 uczniów z klas V – VIII. Wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo wysokim poziomem. Można było wysłuchać wierszy W. Broniewskiego, J. Tuwima, W. Szymborskiej, A. Słonimskiego, W. Chotomskiej, A. Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida oraz wiele innych. Wśród pieśni zabrzmiały: „Czerwone maki”, „Biały krzyż”, „Rozkwitają pąki białych róż” czy „Uwierz Polsko”. Doceniamy, że nasz konkurs cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem – tym bardziej w tym wyjątkowym roku, gdy obchodzimy 100 – rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Każdy uczestnik na pamiątkę otrzymał książkę oraz dyplom. Wszystkim gratulujemy odwagi i zapraszamy do udziału w konkursie w kolejnym roku szkolmy. Poniżej natomiast prezentujemy listę tych, których występy wywołały niemałe wzruszenie i spotkały się z gromkimi brawami:

LAUREACI III SZKOLNEGO KONKURSU POEZJI
I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ – grupa wiekowa klasy I - IV