Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 4 października 2019 roku odbył się IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodzi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. W tej akcji edukacyjnej wzięły udział aż 5862 szkoły z 33 krajów na całym świecie: Polska, Rosja, Chorwacja, Ukraina, Białoruś, Rumunia, Łotwa, Turcja, Stany Zjednoczone, Egipt, Portugalia, Mongolia, Litwa, Indie, Gruzja, Meksyk, Irlandia, Bośnia i Hercegowina, Estonia, Birma, Katar, Malta, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Anglia, Chile, Kamerun, Włochy, Ekwador, Arabia Saudyjska, Kazachstan, Australia, Czechy i Holandia.

Z tej okazji uczniowie klas czwartych i piątych wzięli udział w licznych zabawach, grach, quizach i konkursach pod czujnym okiem EKSPERTÓW z klasy 7. Walczyli również o tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Wyniki tego konkursu są następujące:

Klasy 5a, 5b, 5c:

kl.5a

kl. 5b

kl. 5c

I miejsce i tytuł Eksperta

Maks Szałański

Małgorzata Misielak

Tomasz Ferenc

Wyróżnienie

Olaf Błażej

Hanna Dybaś

Berenika Brydak

Ponadto uczniowie klasy 6a jako EGZAMINATORZY w dwuosobowych patrolach, „egzaminowali” chętnych uczniów i dorosłych ze znajomości tabliczki mnożenia. Zarówno uczniowie wszystkich klas jak i nauczyciele oraz rodzice mogli wziąć udział w tej zabawie. Po wylosowaniu zadań należało w jak najkrótszym czasie udzielić poprawnych odpowiedzi.  W przypadku „zdania egzaminu” nasi eksperci wręczali słodkie upominki.

W związku z IX edycją akcji „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”, również dla uczniów klas 1-3 zorganizowano Szkolny Konkurs Tabliczki Mnożenia. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów.  Uczniowie musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia. Ponadto zmagali się z czasem, gdyż jury brało pod uwagę nie tylko poprawność wykonania działania ale również czas.

Tegorocznymi Ekspertami Tabliczki Mnożenia klas 1 – 3 zostali:

I miejsce ex aequo, z czasem 8 minut: - Michał Kapuściński 3a, Jakub Mazur 3b

II miejsce, z czasem 15 minut – Magdalena Fitał 3b

III miejsce, z czasem 22 minut – Izabela Buczek 3b

Gratulujemy zwycięzcom konkursu oraz dziękujemy wszystkim uczniom jak i dorosłym, którzy wzięli udział w tym święcie. Szczególnie dziękujemy EKSPERTOM z klas 7 i 6a, którzy pomogli w zorganizowaniu IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Zapraszamy do wspólnej zabawy w następnym roku szkolnym!!!

Organizatorzy akcji w SP 13